rootsinego_stepankapencova_02

 

„Karolína Haabová je duševně silná postava, starší sestra naivní Natálky. Jak už to v životě někdy bývá, starší sestra tak trochu „táhne“ životem tu mladší, a pomáhá jí.

Tuto postavu jsem napsala na motivy osudu skutečné ženy. Štěpánka Pencová roli ztvárnila dokonale, a já jsem nadšena, že se mi podařilo ji pro můj film získat!“

-113kw-

 

Štěpánka Pencová – herečka, spolumajitelka černého divadla H.I.L.T

Herečka Štěpánka Pencová je malého vzrůstu (128 cm). Absolventka Vysoké školy ekonomického směru – Bc. byla během studií na střední škole oslovena projektem černého divadla WOW, kde hrála jednu z hlavních rolí. Kritika ocenila její pohybové nadání a herecký výraz, a úspěch měla i v televizi (rozhovory TV Markíza, Česká televize). V hraní pokračovala během vysoké školy ( Magic light show v Divadle Radka Brzobohatého aj.), poté se stala spolumajitelkou černého divadla H.I.L.T .V režii Martina Otavy úspěšně ztvárnila roli v opeře Salome, v divadle J.K. Tyla v Plzni.

Štěpánka Pencová má za sebou celou řadu filmových rolí – filmy Experiment, Český rok, Wixer, Letopisy Narnie – Princ Caspian, U mě dobrý (J. Hřebejk).

Vystupuje také v tanečních projektech a v krčmě U krále Brabantského v Praze. Od roku 2014 vystupuje v Hudebním divadle Karlín, v muzikálu Addams Family, v divadle Na Zábradlí – „Šílenství“.  Venuše ve Švehlovce – „Pičus není kretén“, v projektech ve Švandově divadle, v autorských projektech spolupracuje i se zahraničními produkcemi.

Před 4 lety se vdala, o čemž TV Markíza natočila reportáž 🙂