rootsinego_tomasdohnal_00Tomáš Dohnal
Tomáš Tomcany Dohnal

Tomcanys ( at / zavináč) seznam.cz
director of photography/ hlavní kameraman – Tomáš Dohnal
other camera operators / další kameramani – Kristina Weiserová, Jan Lučina, Honza Čistírna, Petr Lukšan, Igor Hamko
timelapse / časosběr – doc.Mgr. Antonín Weiser AČK

 

Tomáš Dohnal je kamerou a objektivem fascinován už od dětství. Podílel se na mnoha projektech, nezávislých i profesionálních, většinou vlastních. Kromě filmu se věnuje také parkouru. Pro film Roots in Ego Tomáš Dohnal neváhal obětovat volný čas, nervy při přesunech při natáčení a kreativitu při realizaci zamýšlených obrazových kompozicí. Dokázal zajistit zapůjčení kamerové a světelné techniky z Prague Film School na všechny dny hlavní fáze natáčení, trvající takřka 14 dní v kuse.

Tomáš Dohnal projekt nezávislého filmu Roots in Ego doslova zachránil. Když již byly zamluveny všechny prostory, domluveni herci, připravené kostýmy apod., tak se kameraman a produkční, se kterými byl projekt dříve připravován, rozhodli, že odstoupí. Dva dny před natáčením přestali komunikovat po telefonu a poslali pouze jeden strohý email. Tomáš Dohnal shodou okolností zareagoval na výzvy na sociálních sítích, a poslal svou nabídku spolupráce pouhých třicet minut po tomto osudném mailu. A tak po nejistých 30 minutách byl film zachráněn, a díky Tomášovi a jeho ochotě vrhnout se po hlavě a bez příprav do rozjetého projektu, nakonec i dobře natočen. Díky Tomášově přátelské povaze, energii a snaze improvizovat byly záběry natočeny včas, všechny záznamy v pořádku a nic z drahé techniky se nám neztratilo! Dokonce i malá destička ke stativu se nakonec našla 🙂

-113kw-

 
„K pozici hlavní kamery v tomto filmu jsem se dostal neuvěřitelnou shodou okolností. Napadlo mě zeptat se Kristiny, jestli nepotřebuje s něčím pomoct, a přišla mi odpověď že před 10 minutami jim vypadl hlavní kameraman i s technikou a že natáčení začíná pozítří. Vrhl jsem se do toho po hlavě i přesto že jsem vůbec nebyl připravený.  Ač bylo natáčení chvílemi opravdu náročné a intenzivní, jsem nesmírně rád, že jsem do toho šel.“  Tomáš Dohnal.