IMG_20150822_181524Stáňa Menčík
Stáňa Alternative Artist
m.sysel ( at / zavináč ) seznam.cz
costume designer / kostýmní výtvarník – Stanislav Menčík
costume designer assistant / asistentka výroby kostýmů – Alena Ticháčková
Some of the costumes were kindly borrowed by / Některé kostýmy byly laskavě zapůjčeny od: Adéla Tyčová, Štěpán Olívie Turek, Transprivát Jasmína – THANKS! / DĚKUJEME!

Stáňa Menčík pochází z Klatov, kde celé dětství chodil na výtvarné a keramické kroužky. V současné době žije v Praze. Stáňa se již od dětství zajímá o módu a styling. Pracuje jako stylista v salonu Los Keros.tv a příležitostně jako model (fotografoval ho mj. i Robert Vano). Během posledních dvou let spolupracoval mj. s FX Creator Prague na výstavě Interbeauty Prague, spolupracoval také s Face to Face Studio, je osobním stylistou Hanny Pekhart, jako kostýmní výtvarník pracoval na filmu „Svatý Mikuláš“ režie Petr Smazal (2015), jako kompars např. na filmu „Pírko“ režie Lucia Gažiová a Petr Svoboda (2015). Je hlavním modelem značky Fetishak.com. Byl jedním z deseti finalistů soutěžě Gay roku 2015, a mohli jsme ho vidět i v komerčních bulvárních médiích.

„Stáňu jsem objevila přes známé, někdo se zmiňoval, že se na parties objevuje výjimečně talentovaný kluk, který má vysokou úroveň stylingu a celkové vizáže. Viděla jsem jeho fotky a získala na něj kontakt. Dvacetiletý Stáňa přijel z Klatov, kde v té době pracoval v ubíjející rutinní práci. Okamžitě jsme našli společnou řeč i vizi, a Stáňa dnes žije a působí v Praze, a já jeho další kariéru s nadšením sleduji. Že tenhle výjímečný člověk nepatří na maloměsto, mi bylo jasné od první vteřiny, co jsem ho potkala. Spolupráce s ním byla dokonalá, protože Stáňa je módou nadšený a je to velmi kreativní člověk s vrozeným stylem.“

– 113kw-