foto dvj jendaJenda Pavlík
A4P

DJ_Jenda ( at / zavináč) seznam.cz
gaffer / osvětlovač – Jenda Pavlík
party set designer / produkce natáčení party – Jenda Pavlík
production & postproduction equipment / zapůjčení produkční a postprodukční techniky – Jenda Pavlík

 

Jan Pavlík je mimořádný člověk s nesmírně rozsáhlými technickými znalostmi. Bez jeho pomoci se neobejde řada výstav, multimediálních instalací či televizních stanic. Jenda reagoval na výzvu na diskuzním serveru, a přidal se k projektu s nadšením i díky osobnímu interesu o téma příběhu. Jeho štědrost, ochota improvizovat a nadšení pro audiovizuální tvorbu obecně významně pomohli krátkému filmu Roots in Ego vzniknout.

-113kw-

Kromě celoživotního zájmu o audiovizuální techniku, spojeného také s Honzovým koníčkem, jímž jsou party, djing a vjing a celkové zajišťování techniky na mnoha z nich ( Hell Party, WinterConspiracy, Space Piknik, Wonderland aj.) od roku 2000 až dodnes, pracoval Jan Pavlík na řadě zajímavých (nejen) komerčních projektů.

Jan Pavlík pracoval od roku 2007 v Elvia-pro spol. s r.o. jako customer support engineer. Navrhoval a realizoval upgrade a nastavení televizních systémů – konkrétně multiviewery, režie, kamerové řetězce, několik multidisplejových stěn, včetně vlastního řízení – ať již programem, nebo HW (původní plazmová stěna pro TV Nova, což je druhá největší displejová stěna v Evropě). Byl zodpovědný za instalační tým lidí a celé objednané dílo, včetně jeho předání v termínu. Prováděl zaškolování techniků, kameramanů, střihačů, inženýrů na nové systémy a technologie.

V současné době pracuje Jan Pavlík u Traco systems a.s. , kde opět navrhuje realizuje, upgradeuje a celkově nastavuje televizní střihové a grafické systémy. Je specialistou na zákaznicky orientované programování (zálohování dat, AV systémy, interaktivita). Spolupracoval také na multimediální instalaci v Pekingu, kterou kompletně naprogramoval a na místě spolunainstaloval. Viz: http://www.mzv.cz/beijing/en/news_events/the_opening_of_milan_grygar_s_exhibition.html

Jan Pavlík také přednášel jako externista na Masarykově univerzitě, a z poslední doby krom spolupráce na nezávislém krátkém filmu Roots in Ego, je hlavním technikem projektu Střepiny , kde je nainstalováno jeho kompletní technické vybavení. Použil zde několik velkoplošných projekcí, mapping na reálný objekt, UV barvy, řízení světel včetně jeho streamování, klíčování na zeleném pozadí, hlasatelnu, režii a serverovnu. U hráčů LARP Střepiny (live act role playing game) je práce Jana Pavlíka také známá a nadmíru dobře hodnocena.