foto martin hejlMartin Hejl
Clowntown Soundstudio
clowntownstudio ( at / zavináč) hotmail.com
sound designer / zvuk – Martin Hejl
boom operator / mikrofonista – Martin Paták
audio post production facility – Clowntown soundstudio
Dialog recorder, dialog mixer – Martin Hejl
Music mixer – Martin Hejl
Music director – 113kw Kristina Weiserová

Martin Hejl je člověk, který se k projektu přidal v jeho počátcích. Perfektní práce na place a brilantní postprodukce Clowntown Soundstudio posunuje audiovizuální díla o kategorii výšše.

Clowntown Soundstudio je hudební a post-produkční zvukové studio, které nabízí výrobu CD, rozhlasových spotů, post-produkci filmů a TV pořadů, dubbing.

V poslední době zvučil Martin Hejl představení režiséra Daniela Hrbka (inscenované v angličtině ) The Good And The True, které se bude letos hrát v USA v New Yorku na jevišti významné off Broadway scény DR2 Theatre.

Kromě pravidelné spolupráce se Švandovým divadlem (připravovali dokonce zvukový projekt na kompletní rekonstrukci Švandova divadla a divadla Ponec) – zahrnující sound design některých divadelních představení, a radio spoty na všechna představení (tyto jsou vysílané zejména na Radiu 1) ; produkovali v Clowntown Soundstudiu např. spoty pro Českého Lva 2014 (ve spolupráci se skladatelem Varhanem Orchestrovičem Bauerem), hudbu k filmu Against The Wild (rovněž s V.O.Bauerem), s Markem Therem spolupracovali na jeho krátkých filmech a s TV PRIMA na řadě dabingových projektech. Zvučili koncerty StingSuzanne Vega, Apocalyptica, Ultima Vez aj.

Martin Hejl a Clowntown Soundstudio spolupracovali např. s Tata Bojs, s nedávno zesnulou režisérkou Věrou Chytilovou na filmu Vyhnání z Ráje, s Aňou Geislerovou (projekt Bejbypank a českou divadelně hudební skupinou Kašpárek v rohlíku), s Lucií Vondráčkovou, Jiřím Lábusem a dalšími na CD písniček a pohádek Veselý den, s Dodo Gombárem aj. Také mají zkušenost s prací na velkých mezinárodních projektech, např. Solomon Kane (2009), Bathory (2008), Wanted (2007) – nominované za zvuk na Oscara. Pracují samozřejmě také na reklamních projektech, např. reklama na Pilsner Urquel, ke které míchali hudbu, vyhrála cenu stříbrného a zlatého Louskáčka.

Martin Hejl byl ve zvukovém týmu, který byl nominován na Českého Lva za film Prachy dělaj člověka (2006), zvučil muzikál Monte Cristo v Kongersovém centru, s krátkým filmem The T-Shirt – se dostal na filmový festival v Sao Paulu, a dílem snad i právě díky Clowntown Soundstudiu, Mark Ther s filmem Das wandernde Sternlein získal v roce 2011 cenu Jindřicha Chalupeckého.

Martinova vášeň k audiovizuální tvorbě, díky níž měl sílu věnovat našemu projektu volný čas bez nároku na honorář, možná začla už v útlém dětství, kdy účinkoval ve studiu Kamarád, či rozhlasovém seriálu Jak se máte Vondrovi.

-113kw-