dj loutkaDJ LOUTKA – Prague, Žižkov, Czech Republic

discogs
facebook

 

  • The music used in ROOTS IN EGO indie movie:
  • „Second“ – DJ Loutka
  • Made by Michal Maudr (DJ Loutka)

 

 

DJ Loutka je legenda a jeho odlschool klip k „Second“. Můžeme hádat o čem pojednává… a proto jsem poctěna, že mi tuto hudbu dovolil použít pro  konkrétní scénu v mém filmu, pro dokreslení atmosféry pocitů, o kterých jsem se snažila v této scéně vyprávět.

-113kw-

Loutka can rightly be considered a cornerstone of the Czech underground electronic dance music scene.

„DJ Loutka is legendary and so is his oldschool music video for the „Second“. We might just guess what is it about… and so I feel honored that he allowed me to use this music for the specific scene in the movie, for better portraiting the feelings, which I tried to talk about in that scene.“

-113kw-

Michal Maudr (uměleckým jménem DJ Loutka, je český dj Věnuje se především hudbě stylu house. Pochází z pražského Žižkova.

Michal Maudr se původně učil na automechanika. Postupně se dostal k práci diskžokeje, i když to dlouho nebylo hlavním zdrojem jeho obživy. Začínal na začátku 90. let v pražském klubu Bunkr, poté prošel klubem Futurum, kde se věnoval především kytarovým a new wave projektům, nakonec skončil ve velkém klubu Roxy. Byl důležitou osobou v prvním housovém uskupení České republice s názvem ToMaMiv. Spoluzaložil agenturu Roxydust House Factory (později Roxydust), spolu s Jaroslavem Krampolem a Petrem Hoškem zahájil tradici párty v Kulturním domě Ládví. Inspiraci hledal u zkušenějších kolegů z Berlína, Belgie a Amsterdamu. Na zahraničních cestách působil ve významných klubech. Hrál po boku světových DJ jako Carl Cox, Darren Emmerson, Silicon Soul, Terry Francis, DJ Sneak aj.

DJ Loutka se nejvíce proslavil housem, podle svých slov má rád pomalejší hudbu, vokály a melodie.

Discography:

  • DJ Loutka pres. Housebox – míchané CD a MC (Next Era)
  • DJ Loutka – Second 12″ (Beeswax Recordings)
  • DJ Loutka – Third 12″ (Beeswax Recordings)
  • DJ Loutka – Forth CD“ (Beeswax Recordings)