messenjahMessenJah– Czech Republic

http://messenjah.cz
https://www.youtube.com/user/MessenJahOfficial
facebook
shop merch

  • The music used in ROOTS IN EGO indie movie:
  • „Žádná anarchie“ – Messenjah & Cocojammin
  • Instrumental music made by Adam Lanči (Cocojammin)
  • Vocal melody and lyrics made by Jiří Peč (Messenjah)

Messenjah: Hudba je otázkou potřeby se vyjádřit, potřeby sdělit to, co je jinak těžko uvolnitelné. Věřím, že každý hluboko v nás slyšíme víc nebo míň hlas Boží – je jen na nás učit se ho poslouchat. Netvrdím, že to dokážu, tuším však, že existuje a jedině pozitivní přístup a víra v něj může uskutečnit nemožné.

Look, listen and learn.

Zasvěcení ví, že MessenJah už pár let tvoří špičku domácí Reggae/Dancehall scény, publikum si ale čím dál víc nachází naskrz žánry i generacemi. Kombinace chytlavých melodií a duchaplných textů totiž není ve vodách české hudby tak obvyklá, aby ji šlo přehlédnout. Snad i proto se počet „živáků“, které MessenJah odzpívá drží stabilně na stropě (kolem stovky vystoupení ročně) a jeho muzika se šíří i roste všemi směry a to jak sólo, tak s Cocomanem a Dr. Karym v novém projektu „Nevereš“!

Hned první zveřejněné nahrávky Ganja Je Lék a Pašící se setkaly s (nečekaným) ohlasem a CD kompilace Sklizeň 2011 (CocoJammin), jejíž byly součástí, dokonce obdržela od hudební akademie cenu Anděl za žánr Reggae/Ska.
Po roce následovala Sklizeň 2012 (opět exkluzivně na instrumentálech CocoJammin) a hity Neni Mi Jedno, Stopaři, nebo Miluju Život. Tím začala šňůra koncertů po vlastech českých, která trvá dodnes.

Na začátku 2014 vyšla MessenJahova debutová sólo deska „Bojuj Dál!“, kde se přidaly pecky jako Nabito, Balit, Na Palici nebo Nespěchej. Následovala Sklizeň 2014 a hity Za Obzorem a Podej Mi Ruku.

Rok 2015 se pak nesl v duchu příprav na nový projekt s Karym a Cocomanem, takže nejvýraznějším počinem roku byl klip „Podej Mi Ruku“, kterým získal MessenJah další vlnu fans.
Letošní rok je tedy ve znamení projektu tria které si říká „Nevereš“ – album „Zpátky Na Strop“ je už venku a singl Kotel se dlouhé týdny drží jako no. 1 v hitparádě rádia Spin!
A co dál? Sklizeň 2016? Druhé sólo album? Živáky jak s Nevereš tak klasicky sám? „Yaman!“ je správná odpověď!

 

cocojamminCocoman, Coco Jammin– Czech Republic

http://www.cocoman.cz/
https://www.youtube.com/user/cocojammin
https://soundcloud.com/coco-jammin
facebook
http://www.sklizen.com/
Sirene Factory – global dance project

 

 

Adam Lanči is singer, songwriter and music producer, known under the name Cocoman od Coco Jammin.

After successful album Sklizen/Harvest 2011 (Won “Angel” prize of Academy Of Popular Music in Czech Republic in category Best reggae and ska album) and Sklizen/Harvest 2012 Coco Jammin took a break for one year. “It was the right time to give everyone some time to focus on their solo projects. I was establishing my new Studio Drozdov so I took my time. Now we are a bit further so we can put everything together at new level.” said Cocoman, singer and producer that is hiding under nickname Coco Jammin.

This year Sklizen/Havest got new conception – the album will be double CD with two parts – Local and Worldwide. On worldwide part you can find artists from all over the world –  Ward 21, Spice, Hugh Mikes, Stranger Cole, Jayharno, Poly Famous, Deadly Hunter, Pablo Rider, also MC Mikael, Jami Dread, Juggernaut, Jahriki and more. On Local side you can find leading and upcoming artist from Czech Republic and Slovakia – Cocoman, Dr.Kary, MessenJah, Pull Up Unity, Mr.Roll, Mr.Deck, Natty Ryal, Fast Food or Bongo Kat and more. How the new Studio Drozdov affected the sound and where the most productive Czech reggae production got in last two years? You can check it November 2014 when the album will be released. You can also check first tunes from the compilation on Coco Jammin official youtube channel – youtube.com/user/cocojammin
Po úspěšných Sklizních 2011 (Anděl v kategorii Reggae a Ska 2011) a 2012 si Coco Jammin dal jeden rok pauzu. “Bylo na čase dát všem trochu klidu, aby se mohli soustředit na vlastní alba a rozvíjet se samostatně. Dával jsem dohromady svoje nové Studio Drozdov, takže nebylo kam spěchat. Teď jsme zase o kus dál, takže je správná chvíle dát to všechno dohromady a případně se potkat na stagi a vzájemě se poinspirovat”, říká Cocoman, zpěvák a producent, který se pod alter egem Coco Jammin skrývá.

Letošní Sklizeň přichází s novou koncepcí – deska bude tentokrát dvojalbum, které nabídne dvě strany – Local a Worldwide. Na Worldwide straně najdete jména z celého světa – Ward 21, Spice, Hugh Mikes, Stranger Cole, Jayharno, Poly Famous, Deadly Hunter, Pablo Rider, ale taky MC Mikael, Jami Dread, Juggernaut, Jahriki a další. Local stranu naplní jména jako Cocoman, Dr.Kary, MessenJah, Pull Up Unity, Mr.Roll, Mr.Deck, Natty Ryal, Fast Food nebo Bongo Kat. Další jména stále přibývají. Jak se nové studio podepsalo na zvuku a kam se za poslední dva roky posunula nejaktivnější česká reggae produkce, můžete posoudit v listopadu 2014, kdy deska Sklizeň 2014 vychází. Nedočkavci můžou ochutnávat na oficiálním youtube kanále Coco Jammin – youtube.com/user/cocojammin