Ohlasy v médiích. Chcete o nás také udělat reportáž? Kontaktujte nás přes email uvedený zde v pdf presskitu

What they wrote about us… are you a journalist and do you also want to share some informations about us? Contact us with email, written in english pdf press release.


TV.Jéčko


TÝDEN – Kultura / Film

tyden o rootsinego

 

Žižkovský film Roots In Ego hledá kořeny zla.

Nezávislý snímek Kristiny Weiserové Roots in Ego aneb Kde se v lidech bere zlo je pevně zakotvený v pražském Žižkově, ve scéně elektronické hudby i v takzvané slow fashion. Půlhodinový film bývá k vidění na akcích spojených právě s těmito prostředími.

 

 

 

 

 

 


Blesk – rubrika PRAŽANÉ
blesk_clanek_rootsinego_113kw_mensi
 Rozhovor o natáčení filmu odehrávájícím se na Žižkově – Blesk v rubrice Pražané.

„Jsem z generace, která nekouká na televizi a nechodí do kina. Chodíme na party a na filmy, když už, tak koukáme doma. Tento film je o nás, a pro nás, a právě proto nebude uveden v kině. Bude uváděn ve spojení s party v klubech, vždy nejdříve film a pak party s DJ’s, ve spojení s vizuální show a performerkami.“

 

 

 


Žižkovské listy

zizkovske_listy

 
Žižkovská romance 2017: Drogy a beznaděj

Aktuální snímek žižkovské režisérky Kristiny Weiserové (…) , je alternativní dílo o ztracené nevinnosti, samotě a paranoie v kulisách pražského Montmarteru.

 

 

 

 


Proti šedi !

proti šedi

„Film režisérka doslova vydřela a vydupala ze spárů osudu, navzdory všem, kdo projektu nevěřili a snažili se ho v průběhu různých fází výroby podcenit. Film vznikl za minimální náklady, ale přesto je uváděn v kvalitě alternativní 35 mm filmu. Bohužel se najdou lidé, kteří autorce zazlívají, že se na filmu obohatila, pravdou je naopak, že vznikl zcela bez sponzorů zvenčí, jen díky autorčině schopnosti využít kontakty a sociální sítě, na nichž se jí podařilo najít celý štáb a v něm propojit nadšené amatéry a profesionály, které zaujal její scénář.“

 

Rozhovor o krátkém autorském filmu Roots in Ego.proti_sedi_rozhovor_113kw

„Najednou během psaní dlouhých odborných textů do školy ze mě vytrysknul ten scénář! Je to ale téma, o kterém jsem přemýšlela déle než 10 let. Ale dokud jsem neměla dostatek zkušeností, neměla jsem ani představu, jak scénář psát, natož jak natáčení realizovat. Proto jsem nejdříve několik let sbírala zkušenosti z placu, a po novinařině pak začala studovat divadelní a filmovou dramaturgii na filozofické fakultě.
-113kw-

 

 


Poděbradské noviny – 16.2.2017 , č.4, r.26

podebrady2

Vždy mě zajímala podstata lidského bytí, mým oblíbeným filozofem je Paul Brunton. Inspirovala jsem se jeho knihou Perspektivy, kterou napsal na konci života a která obsahuje kapitolu o zlu. V některých scénách jsou přímo jeho slova,“ uvádí k filmu autorka. (…) „Postprodukce je mnohem náročnější, než jsem si původně myslela. Docela snadno lidi přemluvíte, aby zdarma pomáhali při natáčení. Ale přesvědčit je, aby udělali něco zadarmo na počítači, to je složitější. Jsem ráda, že jsem to nevzdala a podařilo se nám film dokončit,“ vysvětluje autorka 113kw.
 
 

Uhříněvský zpravodaj – leden 2017, č. 1, r. 47, str. 10
 
rootsinego_uhrinevskyzpravodaj_leden

„O čem sníš, to nejsou tvoje sny, to ti cpe do hlavy systém“, toto je jedna z myšlenek, které zazněly při předpremiéře nezávislého filmu „Roots in ego“ mladé začínající talentované režisérky Kristiny „113kw“ Weiserové.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

   Radio 1
 


  komponovaný večer film + party na dvou stages na FANu !

jsme na fanu